Technológia, amelynek csak előnyeit ismerjük, és az nem más, mint a burkolatmarás

Technológia, amelynek csak előnyeit ismerjük, és az nem más, mint a burkolatmarás

Gondolta volna, hogy az aszfaltfúró vagy a légkalapács fülsiketítő zaja és a vele járó kellemetlenség is sok esetben elkerülhető, de nem azzal a módszerrel, hogy az autónkat sem kímélő kátyús utak miatt még az autózás öröméről is letegyünk? Bármily hihetetlen, de utjaink javítására létezik egy sajnos, ma még Magyarországon nem igazán elterjedt és ismert technológia, mely jóval csendesebb, hatékonyabb, és lényegesen gyorsabb megoldást produkál. De akkor vajon miért van az, hogy még mindig felriadhatunk a bontókalapács ijesztő hangjára? Talán azért mert az a kevésbé elterjedt alternatív módszert költségesebb?

Joggal tevődik fel a kérdés, hogy akkor miért nem alkalmazza mindenki burkolatbontáskor a beton- és aszfalt burkolat marás módszerét, ha minden szempontból kedvezőbb? Sőt ha mindent számba veszünk ez az eljárási mód még olcsóbb is lehet, főleg nagyobb munkák esetében, mint a hagyományosnak mondható és eddig bevett módszerként alkalmazott aszfaltbontási eljárás. És akkor a költséghatékonyságnál még azt a tényezőt nem is vettük számba, hogy a kibontott anyagot újra lehet hasznosítani. Ezek elgondolkodtató tények ugye?

Nézzük meg ezt a módszert egy kicsit tüzetesebben, mik a benne rejlő lehetőségek?

A felület marása, legyen az beton –és aszfaltburkolat során keletkező „hulladék”, mely nem más, mint apró szemcseméretű zúzalék, melyet mindenféle átválogatási, vagy módosítási procedúra nélkül újra fel lehet használni. Azt gondolom, hogy már ez miatt a tény miatt is óriási előnyt élvezhet ez az eljárás.